Home SPORT Victorie mare in Ungaria. CSM Bucuresti s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la handbal

0
23

CSM Bucuresti s-a calificat, sâmbata, în semifinalele Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a învins formatia maghiara Ferecnvaros cu scorul de 27-26 (14-15), la Budapesta, în mansa secunda a sferturilor de finala. Detinatoarea trofeului se califica pentru a doua oara consecutiv la turneul final de la Budapesta, dupa ce în tur câstigase cu 30-25, arata Agerpres.  CSMB a dominat meciul de la un capat la altul, Ferencvaros neavând decât perioade scurte în care s-a aflat în avantaj. Începutul partidei a fost destul de echilibrat, dar ''tigroaicele'' au marcat de trei ori consecutiv la 3-3 si s-au desprins pe tabela, 6-3 (min. 9). Ferencvaros a egalat, 6-6 (13), dar campioana României s-a dus din nou la trei goluri, 9-6 (14). Gazdele au restabilit egalitatea, 11-11 (22), iar în min. 26 a preluat conducerea, cu 13-12. FTC-Rail Cargo Hungaria a condus la pauza cu 15-14, iar în min. 34 s-a aflat ultima oara în avantaj, 17-16. Meciul a fost întrerupt pentru mai bine de cinci minute în min. 45, din cauza faptului ca Paula Ungureanu era sicanat
Sâmbătă, 15 Aprilie 2017, 22:46